Havas Ledün İlmi ve Sırları Nelerdir ? Havas ilmi genel kanıda oluşan düşüncelere rağmen harflerin – sayıların (esmaların) veyahut ayetlerin sırlarından (hikmetlerinden) faydalanılarak çeşitli etkiler elde etmek için vefk şeklinde yazılması , tılsımlar oluşturulması olayı değildir sadece..

Çünkü ; bu konunun özünde yüce Allah (c.c) takdiri ile bilinen ve bilinmeyen ilahi ruhani kanunların , manevi alemin etkisi barizdir. Havas ilmi bize ulu , yüce Allah dostlarından aktarıla gelen kıymetli yadiğarlardır bunu unutmamak temel prensip olmalıdır..

Havas Ledün İlmi ve Sırları Nelerdir ?

Havas Ledün İlmi ve Sırları Nelerdir ?

Kişi derseki, ben havas ilmini biliyorum.. Ona önce kendi ruhunun derinliklerindeki yaradanın izini bulmasını bolca araştırma yapmadan bu ilimden faydalanmaya çalışmamasını tavsiye ederiz. Bu ilim öyle derin bir kuyudur ki içine dengesizce düşen rabbim esirgesin sonsuz ateşlerde yanacaktır. Cin ve cinni varlıkların elinde oyuncak olan nice müslüman kardeşimizi rabbim ıslah etsin inşallah..

Havas ilmi eski insanların sır olarak gizlediği açık şekilde öğretilmeyen ilimlerin başında gelmektedir. Bu derin ilim kulaktan dolma bilgiler yada cinler tarafından insanlara yazdırılmış sahte havas kitaplarından faydalanarak başarılı olmak mutlak kati sonuclara ulaşmak asla ve asla kişilere nail olmayacaktır.

Özet olarak şunu söyleyebiliriz ; havas ilmi diye anılan bu derya yıldızların ilmine dayalı olup, bilinen ve bilinmeyen (18 bin alemin varolduğu peygamberimizce nakşedilmiştir) alemler ile semadan yüce yaratıcıdan geldiği bilinip buna göre davranılmalı ve kişi kendini ona göre hazırlayıp yetiştirmelidir..

Duanın nuru ve ışığı sizinle olsun..

Medyum Demirhan Hoca Efendi