Muska Nedir ? Temiz bir kağıda yada temiz bir hayvan derisi üzerine özel safran mürekkebi ile yazılmış havas ilminin inceliklerini kişiye özel yorumlayarak nefes-zikir okunarak nakşedilmiş özel tılsımlar , ayetler ve sembollerin tümüne verilen genel isimdir.

Yapılan bir muskanın içine hüddam adı verilen özael görevliler tılsım yazılırken görevlendirilir. Görevlendirilen bu hüddamlar muskanın daha tesirli olmasını sağlamakta kendilerine verilen görevi yapmakla yükümlü olmaktadırlar.. Yapılcak muska için ön hazırlık şarttır. Yazıldıktan sonra ise muskanın en az 36 saat köz ateşinde ( ben genelde mangal narında bekletiyorum ) bekleyip mühürlenmesi şarttır. Yoksa görevli hüddam çok kısa zaman sonra görevini bırakıp özgürlüğüne doğru yolamlakta olur buda muskanın görevini tam yapamamsı demektir.

Muska kişinin doğum tarihi ve doğum saatine göre yıldıznamesinden çıkartılarak özel olarak yapılacak bir büyüdür. Her ademoğlunun yirmidört saatlik zaman dilimi içinde bir saat şems ve bir saat zühre saatleri vardır. Bu saatler dahilinde yazılan muskalar tutar. Onun haricinde yapılmış muska ve tılsımların tutma şansı çok zayıftır. İşte bu yüzden yazılan her muska ve tılsım etki etmez. İşin inceliklerini bilmek şarttır.

Muska yazılacak bireyin bütün bilğileri dahilinde onun yıldıznamesi çıkartılarak işlem yapmak şarttır.. Kişinin yıldıznamesine bakılmadan gelişi güzel yapılan hiçbir tılsım , büyü , muska asla tutmayacak etki göstermeyecektir..

Muska

Muska

Eski kültürlerde muskanın yeri çok büyük olmuştur. Türklerde islamiyet öncesinde şamanizm dininde bile muska yı (boylama) koruyucu – gözetici – esirgeyici manalarında kullanılmış , her doğan bebeğin boynuna bunlardan birer tane yazılıp asılmış kötü ruhlardan arınma vede korumları sağlanmıştır.. Yüzyıllardır süregelen bir adet haline bile ulaşmıştır.

Muskayı özel safran mürekkebi ile temiz bir şekilde kişiye özel hazırlanması gerektiği belirtmiştik. Yapılcak en küçük bir yalnış bile çok kötü sonuçlar doğuracağından işin erbabı olmayan hiç kimse muska yazmamalı , amatör hocalardan alınan muskalardan şifa yerine zarar görülebileceği , cin musallatı olabileceği hatta ve hatta akıl sağlığının bile bozulabileceği asla unutulmamalıdır.

Duanın Nuru Üzerinize Olsun..

Medyum Demirhan Hoca